Celem Stowarzyszenia Autostopowiczów Polskich jest promowanie idei autostopu w społeczeństwie, budowanie kultury zaufania społecznego, zachęcanie do nawiązywania kontaktów międzyludzkich, integrowanie autostopowiczów i dotarcie do osób potencjalnie zainteresowanych podróżami „za jeden uśmiech”. Chcemy promować autostop, który jest wyrazem wyznawanych przez nas wartości: przyjaźni, akceptacji, szacunku, wolności, wsparcia, kreatywności, wyobraźni, energii do życia i działania, motywacji, pasji oraz zaradności.

 

Cieszy nas, że zloty stają się coraz bardziej popularne, a nasze działania przynoszą oczekiwane efekty. Jesteśmy otwarci zarówno dla weteranów, jak i dla osób zaczynających swoją przygodę z autostopem. Wpadnij na nasz zlot! Gwarantujemy Ci niezliczone pokłady pozytywnej energii!  

 

 

Wielkie wydarzenia często przychodzą bez zapowiedzi. Nic więc dziwnego, że autostopowy wyjazd kilku znajomych do Paryża w 2009 roku okazał się być początkiem autostopowej rewolucji. Począwszy od samego wyjazdu, poprzez założenie pierwszego forum internetowego, zorganizowanie I Ogólnopolskiego Zlotu Autostopowego, aż do zintegrowania ogromnej grupy podróżujących na stopa. Dziś już wiemy, że sylwestrowa noc w stolicy Francji była pierwszym krokiem do stworzenia sprawnie działającego Stowarzyszenia Autostopowiczów Polskich.   Początki nigdy nie są łatwe. To dzięki pasji i zaangażowaniu zaledwie kilku osób idea autostopu została w szybkim tempie wypromowana. Założono zrzeszające autostopowiczów forum autostopik.pl, które przez wiele lat cieszyło się mianem autostopowej encyklopedii. Zaczęto organizować pierwsze, ogólnopolskie zloty i pierwsze autostopowe imprezy sylwestrowe. Co najważniejsze – rozpoczęła się fala integracji i nawiązywania nowych, podróżniczych przyjaźni. Trwa ona do dziś i jest najsilniejszym spoiwem całego Stowarzyszenia.  

 

 

Dzięki naszym staraniom społeczność autostopowiczów liczy dziś ponad 40 tysięcy osób, a idea zdobywców wylotówek staje się coraz bardziej popularna wśród młodych ludzi.   Pasja, przyjaźń, pozytywne nastawienie i niekończące się pokłady energii. Właśnie to sprawia, że Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich rośnie w siłę i jest organizatorem najbardziej rozpoznawalnych spotkań autostopowiczów w naszym kraju. Nie powinno to nikogo dziwić – wkładamy w nie ogromne ilości naszej kosmicznej energii, dzięki czemu od lat swoją niepowtarzalną atmosferą przyciągają podróżników z całej Polski. To właśnie w czasie zlotów zauważyć można coraz większe zainteresowanie autostopem.
W najpopularniejszym z nich – corocznym Ogólnopolskim Sylwestrze Autostopowym uczestniczy około 400 osób.   Dlaczego zloty organizowane przez SAP przyciągają coraz większą ilość podróżników? Nie tylko dzięki niesamowicie przyjaznej atmosferze, ale również dzięki możliwości wzięcia udziału w prelekcjach podróżniczych, zajęciach sportowych i (już legendarnych) grach znanych tylko autostopowiczom. Każde nasze spotkanie oferuje szansę zdobycia nowych umiejętności i poznania tego, czym żyją inni członkowie grupy.
Programy zlotów obejmują zajęcia, warsztaty i pokazy, których z roku na rok jest coraz więcej. Są one również niewyczerpalnym źródłem inspiracji dla podróżników poszukujących nowych miejsc do odkrycia.   Najważniejsze jest jednak pozytywne nastawienie każdego z uczestników. Przyjaźń, którą można naładować akumulator i która napędza nas jeszcze długo po wspólnym spotkaniu. Inspirowanie się wzajemnie i odkrywanie nowych możliwości. No i w końcu – znalezienie idealnego kompana niejednej autostopowej podróży.  
Nie działamy sami! Wspierają nas niezawodni sponsorzy:

 

 

 

 

 

Chcesz do nich dołączyć? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!