Jeśli szukasz noclegów u kogoś na podwórku, robiąc to :
- Wyglądaj dobrze, jak turysta, nie jak wywłoka,
- Uśmiechaj się, bądź pozytywnie nastawiona - to klucz do sukcesu.

- Mów prosto z mostu jaki jest twój cel i co robisz, gospodarz woli wiedzieć kogo ma na ogródku.
- Opcja płacenia czy odrabiania w ogródku jest "taka o"

Oczywiście jak powiesz, że rzucisz te 5 zł to popatrzą na Ciebie pewnie i tym bardziej pozwolą, aczkolwiek i bez tego da radę.
- Wybieraj domy raczej nie na wielkich osiedlach, jak sie da to najlepiej na krańcach wiosek.
- Omijaj bogate domy, oni się zwyczajnie boją wystawić nogę za próg bo jeszcze ktoś im przypadkiem ukradnie buta, [oczywiście nie zawsze], ludzie z "uboższych" domów są przyjaźniejsi i bardziej rozmowni.
- Jeśli nie uda się raz, próbuj dwa i trzy. Nie skutkuje? Idź dalej i próbuj w następnym miejscu. To tylko ludzie i to tylko pytania i to tylko nocleg, nic nie szkodzi! Nie rezygnuj bo wszystko da się zrobić!

- Im większa miejscowość/osiedle tym większy problem z noclegiem.
Pozwodzenia!
