• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Online jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Autostop Moskwa-Władywostok

Moderator: Monia

autor: ag_ » 12 maja 2014, 11:16

Hej!,

czy jest tu ktoś, kto zjechał Rosję autostopem na trasie Moskwa-Władywostok? Planuję zrobić taką trasę zaczynając od czerwca, a później z Władywostoku przedostać się do Japonii, jachtostopem bądź w inny tani sposób. Słyszałam, że jest dość duże prawdopodobieństwo złapania takiej złotej strzały z Moskwy bezpośrednio do Władywostoku.

Czekam na Wasze doświadczenia, opinie, cokolwiek czym byście chcieli się podzielić w tym temacie. Może ktoś się np orientuje, jak wygląda ta rosyjska droga M58?

Pozdrowienia ;)
ag_
Random
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:14

autor: zięba » 12 maja 2014, 19:26

Ja też wybieram się do Rosji, ale mam trochę inny kierunek i również zbieram informacje. Ostatnio jechałam z Białorusinem, który regularnie krąży na trasie Omsk albo Władywostok aż nad atlantyckie wybrzeże we Francji, więc jest to pewnie możliwe.
Awatar użytkownika
zięba
Random
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 18:05

autor: rozwal » 17 maja 2014, 09:57

Hej!

Ja przyjechałem stopem z Chin do Władywostoku i potem przez Syberię, Kazachstan, Kirgizję, Ural, Łotwę i Litwę do Polski. Złote strzały są i są dość łatwe - ale tylko od strony Władywostoku. W drugą stronę ich ilość jest nieporównywalnie mniejsza. O co chodzi? Na trasię non stop jeżdżą перегончики - pirigończyki, czyli kolesie, którzy kupują japońskie używane auta w porcie we Władywostoku i "gnają" je na sprzedaż w głąb Rosji. Łatwo znaleźć stopa na 2-3 tys. km, a nawet i dalej. Sam czasem z nimi jeździłem, ale tylko kawałkami, bo zwiedzałem po drodze różne zakątki:) Najczęściej nie gnają dalej niż do Irkucka, bo ekonomicznie się to już dużo mniej opłaca, ale bywają sytuacje, że jadą i dalej.

Przy Władywostoku jest granica w Kraskinie, gdzie można jechać do/z Chin. Uprzedzam, jest otwarta tylko dla TIRów oraz bardzo drogich autobusów turystycznych - nie wolno pieszo. TIRy mają deklaracje gotowe do odpraw i nie mogą przewozić pasażerów. Także na stopa bardzo cieżko tą granicę przejechać, bo bez środka transportu celnicy nie odprawią. Ja się ukryłem między Chińczykami, szefostwo, z którym się długo kłóciłem mnie nie zauważyło i szeregowy celnik dał mi pieczątkę wyjazdową z Chin, więc już wiedziałem, że jakoś wyjadę. Potem ukryłem się w autobusie jakoś z tyłu, powiedziałem, że nie wyjdę i mnie przewieźli za rosyjskie zasieki;)

Jak macie jakieś szczegółowe pytanie, strzelajcie!
~85'000km stopem
rozwal
Random
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2014, 09:25

autor: ag_ » 22 maja 2014, 11:15

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Mam jeszcze jedno pytanie. Planuję przekraczać granicę łotewsko-rosyjską 5.06. Myślicie, że mogą być jakieś problemy z przekroczeniem granicy z wizą turystyczną i później przy jeżdżeniu stopem ze względu na obecną sytuację polityczną? Biorąc pod uwagę sytuację, która ostatnio przydarzyła się Nergalowi, zaczynam się trochę obawiać. (https://www.facebook.com/officialnergal ... 2091477692)
ag_
Random
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:14

autor: rozwal » 05 czerwca 2014, 20:05

Hej!

Nie spodziewaj sie zadnych problemow :) Nergal pojechal do pracy na wizie turystycznej i potem plakal, ze go zgarneli - glupek i tyle :geek: Pamietaj, zeby sie zarejestrowac w ciagu bodajze 6-7 dni roboczych od przyjazdu, najlepiej na caly planowany okres!

pozdrawiam,
rozwal
~85'000km stopem
rozwal
Random
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2014, 09:25

autor: zięba » 23 listopada 2014, 17:01

Tak, jak Ci się uda i nie będzie Ci szkoda czasu, zrób rejestrację. Ja tam spędziłam miesiąc bez rejestracji - chciałam, ale jakoś się nie składało, i na granicy nie było żadnego problemu. Celnik powiedział tylko: Autostopem? Miesiąc? Molodec :P
Awatar użytkownika
zięba
Random
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 18:05


Wróć do Azja

cron