• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Użytkownicy online: 2 :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Czy są mandaty za wchodzenie na postoje na autostradach

Moderator: mushek

autor: MarcysiaToJa » 01 lipca 2014, 13:53

Mam jakieś 2km od swojego domu tzw "MOP – Miejsce Obsługi Podróżnych" (czyli te postoje na autostradzie, nie wiem jak to nazwać..;p) i się zastanawiam czy moge wejść na ten teren tak sobie normalnie przez płot czy to jest jakoś karalne? Ostatnio byłam tam na spacerze i wejście było zamkniete oraz zabezpieczone łańcuchem i kłódką i sie zastanawiałam czy to po to żeby zwierzęta nie wchodziły czy żeby nikt nie wchodził bez wyjątku... Stąd moje pytanie, czy są za wejscie na ten MOP jakieś mandaty czy moge bezkarnie sobie wejść i pytać czy ktoś mnie podwiezie? :)
Gdzie szosy biła nić, tam chce się bracie żyć...
Awatar użytkownika
MarcysiaToJa
Random
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 stycznia 2014, 23:33
Lokalizacja: Pomorskie

autor: ludzik » 03 lipca 2014, 00:48

Jeśli dobrze rozumiem to mówisz o parkingach! Oczywiscie że możesz. To miejsce także dla ciebie!

Najlepiej sie łapie stopa właśnie na takich dużych parkingach, bo jest dużo kierowców. W neimczech tylko tak sie jeździ. Możesz sobie stanąć na wyjeździe takeigo parkingu i liczyć, że któryś z kierowców wyjeżdzających cie weźmie, albo chodzić po kierowcach i pytać czy wezmą.

Ja też nocuje na tego typu miejscach jak trzeba, ale za rozbicie namiotu mogliby już ścignąć, lepiej rozbijać nocą. A tak w ogóle to dają mandaty raczej tylko za łapanie bezpośrednio na autostradzie. I tylko czasami.
ludzik
Random
 
Posty: 16
Rejestracja: 30 czerwca 2014, 09:10

autor: MarcysiaToJa » 03 lipca 2014, 10:22

właśnie, "parking", ale jestem głupiutka, tego słowa mi zabrakło :D
dziękuje za odp
Gdzie szosy biła nić, tam chce się bracie żyć...
Awatar użytkownika
MarcysiaToJa
Random
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 stycznia 2014, 23:33
Lokalizacja: Pomorskie


Wróć do Inne

cron