• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Online jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zgubiony paszport

Moderator: mushek

autor: gocha90 » 23 kwietnia 2014, 14:10

Siema!
Zawieruszył mi się paszport, prawdopodobnie gdzieś go zgubiłam i chciałabym wyrobić nowy. Na stronie urzędu wojewódzkiego przeczytałam że jeśli paszport został utracony z winy posiadacza to opłata za nowy jest powiększona o 200% :/
Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

Wystarczy, że ściemnię im że np. zgubiła go osoba której został powierzony w czasie podróży? Jeśli powiem że go ukradziono czy będą chcieli jakieś potwierdzenie z policji lub sami zadzwonią żeby upewnić się że rzeczywiście zgłosiłam kradzież?
gocha90
Random
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 stycznia 2014, 08:32
Lokalizacja: Krakow

autor: Wiolka » 23 kwietnia 2014, 22:23

"Wystarczy, że ściemnię im że np. zgubiła go osoba której został powierzony w czasie podróży?" - dla nich to samo, co Ty byś go sama zgubiła. Z resztą - paszport rzecz najcenniejsza za granicą - kto go 'powierza' komukolwiek ;)

A fakt zgubienia paszportu należy koniecznie zgłosić do urzędu, który go wydał - nawet, jeśli nie zamierza się wrabiać kolejnego.
Awatar użytkownika
Wiolka
Random
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2014, 23:21


Wróć do Inne

cron