• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Online jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Łowienie Ryb

Moderator: mushek

autor: Piotrek » 10 marca 2014, 07:59

Wiadomo biwakowanie/lenienie się nad wodą jest najprzyjemniejsze więc czy ktoś próbował łowić przy okazji na jakąś prowizoryczną wędkę <linka i haczyk profesjonalny tylko brak kołowrotka i wędka z kija > albo przywiązując żyłkę do drzewa i zostawiając na jakiś czas samopas , Wydaje się to mało absorbujące zajęcie a i ewentualny sukces to więcej radości niż jedzenia :D ale może ktoś próbował ?

Tutaj link do forum czysto teoretycznego :(

http://bezodpoczynku.pl/jedzenie/po-ow- ... -t157.html
Awatar użytkownika
Piotrek
Random
 
Posty: 11
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 21:58

autor: System » 10 marca 2014, 18:33

Mi się raz zdarzyło nad morzem Andamańskim.
Przez kilka godzin siedzieliśmy na skale z badylem w ręce, ze znalezionej żyłki, znalezionego haczyka, kawałka styropianu jako spławik i małego kamyka jako obciążenie pomiędzy spławikiem, a haczykiem próbowaliśmy szczęścia, by mieć co jeść na wieczór..

...aleee, się nie udało. :P Na szczęście mieliśmy butelke whisky i było wesoło :P
Awatar użytkownika
System
Administrator
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2013, 08:16
Lokalizacja: Nowhere.

autor: trebron » 12 marca 2014, 16:34

W płytkich zbiornikach lub rzekach można nawet spróbować ręcznie coś złowić :D. Dużo cierpliwości to wymaga (jak i całe łowienie), ale znając zwyczaje ryb, można je dorwać pod korzeniami. Wcale to nie jest takie trudne i niemożliwe jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Można też stopniowo zaganiać mniejsze rybki do coraz płytszych zatoczek, odgradzając np. kamieniami a potem łapać w koszulkę albo spodnie. Raczej się tym nie naje, ale zupa jest podobno pyszna.
trebron
Random
 
Posty: 24
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 00:08

autor: Packa » 12 marca 2014, 21:24

Ja na Mazurach miałam kiedyś tak, że ryby totalnie olewały moją wędkę ... A w momencie jak założyłam haczyk na kijek ... To brały jak szalone :P Widocznie nauczyły się jak wygląda wędka, a badyl nie wydawał im się groźny :P

Naiwne :D
Nasze Ślady - www.nasze-slady.blogspot.com - Zapraszam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Packa
Pojechał/a busem na ASR
 
Posty: 45
Rejestracja: 12 grudnia 2013, 11:22

autor: pomm » 13 marca 2014, 01:46

Czasem spore ryby kryją się jak już zostało napisane przy korzeniach, ale też przy burtach łódek, wtedy można się na taką zaczaić, podstawić pod nią dłonie i wyrzucić kolację wprost na pokład 8-) nie jest też wcale strasznie trudno złapać do ręki, jak się robi to powoli to głuptasy same wpływają w zasadzkę :lol: tylko śliskie są, na początku wypadają.

To już trochę kłusownictwo, ale zostawieni w nocy w rzece siatki rybackiej również czasem się sprawdza.

Oczywiście proszę wyrzucać niewymiarowe, bądźmy uczciwi nawet gdy jesteśmy głodni.
pomm
Random
 
Posty: 12
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:24

autor: Zabaluk » 13 marca 2014, 20:29

Ja kiedys podpatrzylem jak araby lowily ryby na plazy z brzegu. Mieli nawinieta zylke z haczykiem i ciezarkiem na takie kolo/obrecz i normalnie to zarzucali jak lasso. Obrot nad glowa i do wody. Nawet sam sprawilem sobie taki sprzecik, ale jakas nie udalo mi sie jeszcze nic na to zlapac :-P.

Ale jest male i poreczne wiec na wyjazdy w sam raz ;-)
Zabaluk
Random
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 marca 2014, 09:01

autor: trebron » 13 marca 2014, 22:56

@Zabaluk - jak się nazywa to cudo i czy można do Polski jakoś sprowadzić? :D
trebron
Random
 
Posty: 24
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 00:08

autor: Stary.Wieska » 14 marca 2014, 10:01

Fajnie wygląda taki zestawik:
http://survivalsklep.pl/zestawy-surviva ... -ryb-.html

Ja i tak używam wędki teleskopowej z lekkim, ale solidnym kołowrotkiem. Mała długość transportowa i waga są dobrym powodem, ale sobie nad jakąś rzeczką czy jeziorkiem rybeczkę wyciągnąć :)
Stary.Wieska
Random
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 stycznia 2014, 12:53


Wróć do Inne

cron