• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Online jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Sprawdzone marki

Moderator: Jak To

autor: marchewka » 13 kwietnia 2014, 15:08

Temat może i ogólny, ale...

Jakie firmy produkują dobry sprzęt? Wiem, że każdemu zdarza się "babol", ale generalnie którym markom można ufać i w pierwszej kolejności szukać ich rzeczy? A które mają znaną nazwę, ale nie warto inwestować w ich produkty?
Awatar użytkownika
marchewka
Pojechał/a busem na ASR
 
Posty: 34
Rejestracja: 08 stycznia 2014, 23:27

autor: wiktorgu » 13 kwietnia 2014, 20:01

4F, Campus, Alpinus, Hi-Tec, Feel Free, Dare2b, Regatta - to są firmy, w które nie warto inwestować jeśli planuje się zakup "na lata". Nie dość, że z reguły jakość wykonania jest słaba to same parametry (np. membrany) są kiepskie.
4F to ekstremalny przykład jak wcisnąć szajs za dużą kasę. Dobra reklama, ogólnodostępne sklepy, na Igrzyskach pokażą i klientów co nie miara. A ceny kosmos.
Alpinus kiedyś to była klasa - teraz niestety kiepściutko pod każdym względem.
Regatta, Hi-Tec, Dare2b to dobre na miasto, niedrogie, potrafią być ładne, ogólnie spoko - na uczelnie i do pracy jak ktoś lubi sportowy look.
To takie co mi pierwsze przychodzą na myśl i chyba najczęściej spotykane w sklepach jako masówki.
A reszta - czytać, pytać. Karrimor mocno spadł na jakości choć nadal można coś fajnego kupić co cieszy się dobrymi opiniami, Milo moim zdaniem się podniosło nieco.
http://ngt.pl/?p=stuff&iUser=14410 - moja szafa sprzętowa na ngt.
Awatar użytkownika
wiktorgu
Widywany/a na wylotówkach
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:47
Lokalizacja: Wałbrzych

autor: marchewka » 18 kwietnia 2014, 12:15

No a z dobrych? Deuter, wisport, salewa, yeti, Wolfgang są dobre. Co z Fjordem Nansenem, Hannah, Marmotem? O Wolfskinie słyszałam, że to też średnia firma
Awatar użytkownika
marchewka
Pojechał/a busem na ASR
 
Posty: 34
Rejestracja: 08 stycznia 2014, 23:27

autor: wiktorgu » 18 kwietnia 2014, 21:58

Firm na rynku jest multum i gdybym miał wypisywać dobre... zresztą są dobre, bardzo dobre. Jedna firma robi mistrzowskie plecaki a tragiczne buty. Nie ma zasady.

Deuter - wiadomo.
Wisport - z wygodą różnie, na pewno nie można im zarzucić kiepskiego wykonania.
Salewa - bardzo różnie, kontrowersyjne opinie. Lepiej czytać o każdym produkcie z osobna.
Yeti - bardzo wysoka półka "puchowa"
Wolfgang - ta firma jakoś umarła, nie wypowiem się

Fjord - różnie, zazwyczaj średno, przeciętnie, mam ich ręcznik szybkoschnący i jest super ;)
Hannah - taka "czeska tanioszka" - mam namiot, fajny, ciężki jak diabli, ogólnie też trzeba czytać o każdym produkcie bo na pewno mają coś ciekawego w ofercie poza namiotami, które chyba najlepiej wypadają.
Marmot - szpan ;D dobre ciuchy, mam PreCipa (którego aktualnie chcę sprzedać i zamieściłem na forumowej giełdzie), mam rękawice model chute, chwalę sobie. Może kiedyś kupię Tempo Hoody od Marmota.
Mammut to najwyższa półka odzieżowa, z butów szczególnie nie słyną. Uważać na podróbki.
http://ngt.pl/?p=stuff&iUser=14410 - moja szafa sprzętowa na ngt.
Awatar użytkownika
wiktorgu
Widywany/a na wylotówkach
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:47
Lokalizacja: Wałbrzych

autor: Mati_Tychy » 19 kwietnia 2014, 17:20

Martes - Nie polecam tej firmy i ogólnie ciuchów ze sklepów Martes sport. Potrzebowałem na szybko kurtkę na zimę, nie miałem kasy na droższą odzież i się przejechałem. Nie dość że nie oddycha prawie w cale, to przy trochę dłuższym deszczu przemaka. Po trzech miesiącach użytkowania zamek wraz z tym suwakiem do wymiany. Znajomi z uczelni też narzekali na ich produkty.


Ktoś miał styczność z firmą Milo?
Mati_Tychy
Random
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 stycznia 2014, 00:00

autor: wiktorgu » 20 kwietnia 2014, 17:44

Sama firma Martes - tak jak mówisz, nic nie warta ale warto do Martesa czasem zaglądać. Ja zupełnie przez przypadek kupiłem tam te buty:
http://www.skalnik.pl/obuwie/obuwie-mes ... s8700.html za... 419 zł ;D

Milo polska firma, udane spodnie mają, masa osób w nich chodzi. Ogólnie towar ok, były wpadki z wykonaniem (szwy) ale raczej nic poważnego.
http://ngt.pl/?p=stuff&iUser=14410 - moja szafa sprzętowa na ngt.
Awatar użytkownika
wiktorgu
Widywany/a na wylotówkach
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:47
Lokalizacja: Wałbrzych

autor: marchewka » 20 kwietnia 2014, 18:47

Od półtora roku mam kurtkę Milo Lavik Lady 15/15. Od początku używałam jej jako czterosezonówki, sprawowała się przyzwoicie (zwłaszcza, jeśli chodzi o wiatroszczelność! - zimą na rowerze - cudo). Wymiękła za to w październiku w Tatrach przy gęstej mgle i opadach. Co śmieszniejsze, 5/5 z 4F mojego chłopaka w ogóle nie przemokła, a Milo strasznie zwilgotniało na kapturze i karku. Wcześniej była prana ze 3 razy w wodzie z mydłem, więc raczej nie uszkodziłam jej praniem - zresztą czytałam, że lekkim praniem nie ma mowy o starciu siakiejś "powierzchni ochronnej".

Wiktor, możesz jeszcze napisać, które firmy są godne uwagi?
Awatar użytkownika
marchewka
Pojechał/a busem na ASR
 
Posty: 34
Rejestracja: 08 stycznia 2014, 23:27

autor: wiktorgu » 20 kwietnia 2014, 19:02

Każda membrana jest w 100% wiatroszczelna (poza NeoShellem ale taki był zamysł producenta), także czy to 5/5 czy 30/30 - zawsze z wiatrem sobie poradzi tak samo.

Zaimpregnuj swoją kurtkę, po 3 praniach niewiele pewnie zostało z fabrycznej impregnacji, która sporo daje.

https://www.polarsport.pl/marki.html?p=1 144 marki masz, jak jakaś konkretna cię interesuje to pisz. Ciężko każdą ogarnąć. Znacznej części sam nie znam a na pewno jest to tylko kropla w morzu marek outdoorowych. Każdy producent ma w ofercie sprzęt idący technologiami i zaawansowaniem w górę. Najtańsza kurtka firmy X może okazać się fatalnym wyborem ale coś z wyższej półki tej samej firmy już dobrym zakupem. Nie ma zasady i nie rozumiem do końca pytania "o dobre" firmy. Warto raczej pisać, czego się wystrzegać ;)
http://ngt.pl/?p=stuff&iUser=14410 - moja szafa sprzętowa na ngt.
Awatar użytkownika
wiktorgu
Widywany/a na wylotówkach
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:47
Lokalizacja: Wałbrzych

autor: Spokojna Woda » 03 maja 2014, 09:20

Z tych od namiotów polecam Marabuta. Górna półka cenowa, ale sprzęt na lata ;)
Spokojna Woda
Random
 
Posty: 22
Rejestracja: 02 stycznia 2014, 18:25

autor: Horacy » 11 czerwca 2014, 10:00

A co powiecie o Berghausie? Pytam głównie w kontekście plecaków - waham się właśnie między plecakiem Lowe Alpine i Berghausem. ;)
Awatar użytkownika
Horacy
Random
 
Posty: 7
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 02:00

Następna

Wróć do Sprzęt/Ekwipunek

cron