• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Online jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dziwny, ale przydatny sprzęt dodatkowy

Moderator: Jak To

autor: trebron » 03 marca 2014, 15:32

Zawsze podobało mi się, kiedy ktoś z kim przypadkiem podróżowałem, wyciągał z plecaka rzecz, jakiej zupełnie się nie spodziewałem i robił z nią coś świetnego. Niezbędne rzeczy, które ma każdy (marker, czołówka, sznurek, taśma itd), są jednym, ale ja np. staram się nie ruszać bez ścierki kuchennej i worków na śmieci. Ścierka może posłużyć nawet jako ręcznik, jeśli go właśnie zgubiliśmy a worki na śmieci są świetne do wszystkiego - ukrywanie ciał martwych ludzi, osłanianie przeciekającego namiotu, kitranie brudnych ubrań. Ludzie mają różne dziwactwa. Niektórzy nie ruszają się bez gitary, psa, no a ja bez worków na smieci... Macie jakieś "genialne" "ratujące życie" rzeczy, dla których zawsze znajdziecie miejsce w plecaku?
trebron
Random
 
Posty: 24
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 00:08

autor: wiktorgu » 03 marca 2014, 19:02

Folia malarska 8-)
http://ngt.pl/?p=stuff&iUser=14410 - moja szafa sprzętowa na ngt.
Awatar użytkownika
wiktorgu
Widywany/a na wylotówkach
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:47
Lokalizacja: Wałbrzych

autor: Piotrek » 04 marca 2014, 09:17

Do mnie właśnie przyjechał http://www.decathlon.pl/zbiornik-na-wod ... 48387.html , ma być używany jako wygodniejsza wersja kilku butelek z wodą gdy chce gdzieś biwakować dłużej , szczególnie w upalne dni , przyznam skusiłem się niziutką ceną w promocji jak narazie testowany tylko w domu i działa jak planowałem , łatwo uzupełnia się z kraniu w zlewie i stanowi fajną zwartą paczkę wody zobaczymy jak w praktyce za jakiś czas :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Random
 
Posty: 11
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 21:58

autor: wiktorgu » 04 marca 2014, 15:16

Właśnie zamówiłem dla siebie i 2 kolegów :D Dzięki za cynk. Kupiłem bardziej z myślą o robieniu sobie prowizorycznego prysznica w trasie ;p
http://ngt.pl/?p=stuff&iUser=14410 - moja szafa sprzętowa na ngt.
Awatar użytkownika
wiktorgu
Widywany/a na wylotówkach
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:47
Lokalizacja: Wałbrzych

autor: System » 08 marca 2014, 18:20

1)Przenośny dysk pamięci!
Wożę ze sobą 1000gb danych i zawsze jak dorwę komputer mogę tam zgrać wszystkie zdjęcia/filmy. Jak gadamy o czymś z naszym hostem i czem o wiele łatwiej cos zobrazować zdjęciami które mam na tym dysku.. Poztym zmiścisz tam maaase innych rzeczy :)

2)Power Bank!
Bank energii, który ładujemy z gniazdka, a mając go załadowanego możemy w trasie ładować nim - Telefon [użytkownikom smartfonów baardzo się spodoba], mp3, aparat/kamere, prawie wszytsko bo w zestawie są zmiennie końców do róznych typów urządzeń]. 10-15 łatowań smartfona.

3) Czekolada!
Wyjmowana zawsze w dziwnych sytuacjach - jest genialna :)
Awatar użytkownika
System
Administrator
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2013, 08:16
Lokalizacja: Nowhere.

autor: wiktorgu » 09 marca 2014, 01:24

Jaki powerbank pociągnie 10-15 naładowań smartfona? ;x chcę go!
http://ngt.pl/?p=stuff&iUser=14410 - moja szafa sprzętowa na ngt.
Awatar użytkownika
wiktorgu
Widywany/a na wylotówkach
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 grudnia 2013, 21:47
Lokalizacja: Wałbrzych

autor: Marcin » 09 marca 2014, 23:06

Akumulator do lustrzanki również da radę twoim naładować? Jaki model konkretnie?

Co do czekolady - ja polecam kabanosy!
Awatar użytkownika
Marcin
Pojechał/a busem na ASR
 
Posty: 45
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 18:53

autor: System » 10 marca 2014, 17:49

Kupilem go w Malezji od Chińczyka który sprowadził go z Tajwanu przez kuzynkę :P

Jaki? Wszytsko już się na nim zamazało, wiem, że jest biały :P Ale podobne w europie dostaniecie :) Jeśli możesz ładować aparat podpinając do niego kabel z końcowką USB, MiniUSB, MicroUSB, to możesz. Jak Ci nie ładuje aparatu gdy go podpinasz kablem, a muszisz baterie ładować osobno - to sorry vinetu :)
Awatar użytkownika
System
Administrator
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2013, 08:16
Lokalizacja: Nowhere.

autor: Piotrek » 11 marca 2014, 19:46

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
Tak wiem że to nie ten dział ale szukałem gdzie to wrzucić, bo to niby nie sprzęt ale w kategoriach backpakerskiego gadzeciarstwa mieści się jak najbardziej :D ładnie zlicza odległości co najważniejsze dodaje do tego wykres topografi naszego przekroju możemy łatwo sprawdzać jakie przewyższenia pokonujemy , Wiadomo im plecak cięższy tym pionowe metry bardziej bolą, Jak coś przeżuccie do innego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Random
 
Posty: 11
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 21:58

autor: System » 12 marca 2014, 23:10

Odnosząc się do tego cytatu z pierwszego posta : "kiedy ktoś z kim przypadkiem podróżowałem, wyciągał z plecaka rzecz, jakiej zupełnie się nie spodziewałem i robił z nią coś świetnego."

Jest taka jedna rzecz która zawsze jak jest wyciągana w przypadkowych sytuacjach, a nie masz świadomości, że druga osoba to ma to hest to idealnie wpasowane. Do do tego robi się z tym coś "świetnego". Cóż to takiego? - Wiśniówka! :)
Awatar użytkownika
System
Administrator
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2013, 08:16
Lokalizacja: Nowhere.

Następna

Wróć do Sprzęt/Ekwipunek

cron