• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Użytkownicy online: 2 :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przywitaj się!

autor: zdobywca » 23 lutego 2016, 00:47

Cześć! Jestem Dawid, swoją przygodę z autostopem zacząłem parę lat temu. Uwielbiam góry i lasy i w takich kierunkach zazwyczaj mnie ponosi :) Interesuję się (i przy okazji tez zawodowo zajmuję) grafiką i lubię majsterkować.
zdobywca
Stały bywalec
 
Posty: 195
Rejestracja: 23 lutego 2016, 00:42

autor: rytkapiotr » 08 marca 2016, 20:46

Witam. Mam na imie Piotr. Razem z żoną jesteśmy zapalonymi podróżnikami. Pomimo kilku...kilunastu wypadów w Polskę i po Europie korzystaliśmy raczej z tanich linii lotniczych i autobusowych, choć nie ukrywam że podróżowanie autostopem zawsze siedziało mi gdzieś z tyłu głowy. Może zaraziło mnie to po przeczytaniu książek chłopaków Paragonu z podróży. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a urlop w tym roku w lipcu więc ceny biletów nie rozpieszczają. Pozwoliłem sobie zatem zajrzeć na forum i zaczerpnąć informacji od bardziej doświadczonych. Pozdrawiam
rytkapiotr
Random
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 marca 2016, 20:38

autor: kos91 » 10 marca 2016, 20:06

Michał, lat 25 :) Doświadczenia w podróżowaniu autostopem zbyt dużego nie mam - ot, parę wypadów z domu do najbliższego miasta i z powrotem. Nie miałem okazji podróżować dalej przez brak towarzystwa. Burżuazja, która mnie otacza woli wozić się własnymi autami, lub pociągami. Jeśli byłby ktoś chętny na bliższe, lub dalsze podróże, proszę o kontakt. Można też znaleźć mnie na facebooku:
https://www.facebook.com/michal.koszela.5
kos91
Random
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 marca 2016, 19:40

autor: Kasztan » 18 marca 2016, 17:14

Witam :)
Jestem Kacper. Doświadczenie na autostopie mam niewielkie. Cztery lata jeździłem nim do szkoły i z powrotem (12km), raz pojechałem z Legnicy do Wrocławia oraz z Wrocławia do Łodzi.
Zarejestrowałem się tutaj bo zamierzam zebrać informacje i porady dotyczące dalszych podróży autostopem (poprzez kraj i europe). Moim marzeniem jest jazda autostopem do Portugalii nad ocean. Może kiedyś się uda.
W chwili obecnej planuje wraz z dziewczyną wybrać się na podróż po naszym kraju traktując to jako trening :)
Kasztan
Random
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2016, 17:10

autor: koptus » 27 marca 2016, 08:34

Witam
Jestem nowy, mam na imię Piotr. Doświadczenie autostopem mam malutkie, bo to był tylko jeden wyjazd, ale planuję następne, dlatego postanowiłem się tutaj zarejestrować :)
koptus
Random
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 marca 2016, 08:28

autor: Krok za krokiem » 11 kwietnia 2016, 12:36

Cześć!

Jesteśmy parą zakręconych autostopowiczów, którzy właśnie spełniają swoje marzenie o podróży dookoła kuli ziemskiej :-D.

Swoją przygodę z autostopem zaczęliśmy 5 lat temu. Nie mając pomysłu na spędzenie Sylwestra, za sprawą podobnego forum postanowiliśmy pojechać do Barcelony. Udało się, byliśmy zachwyceni i złapaliśmy bakcyla. Po Hiszpanii były Węgry, Włochy, Portugalia. Później szara rzeczywistość zweryfikowała nasze plany, zaczęło się poszukiwanie pracy, stabilizacji itp. Marzeń jednak nie porzuciliśmy.

Po 14 miesiącach odkładania pieniędzy, kolekcjonowania sprzętu, organizowaniu tras i przyjmowaniu szczepień byliśmy gotowi do drogi.

Wyruszyliśmy 29go grudnia. Na chwilę obecną jesteśmy w Delhi, mając za sobą ponad 10 000 autostopowych kilometrów, zaprzyjaźnieni z masą pozytywnych ludzi, z którymi podróżowaliśmy, jedliśmy, u których znajdowaliśmy kanapę na noc. Przejechaliśmy już Polskę, Czechy, Austrię, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Armenię, Iran. Byliśmy też w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz spędzamy wspaniały czas w Indiach.

Przygotowując się do podróży korzystaliśmy z licznych wskazówek, wspomnień i dobrych rad podróżników, którzy byli i są bardziej od nas doświadczeni. Zaciągnęliśmy wtedy dług informacyjny, który teraz mamy okazję spłacić.

Mamy swój funpage na Facebooku oraz bloga, na którym staramy się rzetelnie opisywać przygody, które nam się przydarzyły. Opisujemy też trudy i znoje, które przeżywaliśmy podczas załatwiania wiz, organizowaniu szczepień czy kolekcjonowania sprzętu. Bardzo chętnie podzielimy się tą wiedzą ze wszystkimi, którzy są lub będą w potrzebie.

Zapraszamy zatem na naszą stronę i FB, a jeśli macie jakiekolwiek pytania, z przyjemnością odpowiemy na każde z nich.

http://krok-za-krokiem.net/
https://www.facebook.com/Krok-za-krokie ... 144844337/

Pozdrawiamy
Olga i Cinek
Awatar użytkownika
Krok za krokiem
Random
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 11:57

autor: Jimis » 11 kwietnia 2016, 13:44

Cześć!
Nazywam się Kuba, studiuję sobie w Lublinie i mam 22 lata. Stopuję od 2 lat, do tej pory jednak tylko na terenie PL (i nie dłużej niż 2 dni). Zazwyczaj były to trasy do znajomych i na imprezy!
Udało mi się zjawić na ostatnim sylwestrze, dlatego zmotywowany opowieściami planuję w tym roku pierwsze, dłuższe trasy :) W sumie, to było głównym powodem rejestracji, liczę że uda mi się tutaj znaleźć wiele cennych informacji oraz porad, dzięki którym przygotowanie się do trasy będzie znacznie łatwiejsze :mrgreen:
Planuję też odpalić mały projekt, ale o tym już innym razem...

Do napisania! ;)
Awatar użytkownika
Jimis
Random
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 13:38
Lokalizacja: Lublin

autor: adhdek » 24 kwietnia 2016, 06:28

Choć brak mi większego doświadczenia
To chciałbym zasmakować autostopowego jeżdżenia.
Nie dbać o komforty i wygody
Być blisko gór lasów i wody.
Bo przecież to co nieznane najbardziej intryguje
Dlatego kiedy tylko w pracy pozwolą o wyjazdach wciąż knuje.
Mam 23 lata i jestem żołnierzem,
że spotkam tu towarzyszkę/sza podróży wciąż wierzę.
Ponadto jestem facet miły i otwarty I to nie są żadne żarty. Historia, biologia i filozofia to moje zainteresowania, nie lubię monotonii i koszul prasowania. Ponadto mogę spiewac i grac na bębenku, na razie myślę o przyjaźni - nie o ożenku. :)
Artur - Żagań (k. ZIELONEJ GÓRY)
Carpe diem
Awatar użytkownika
adhdek
Random
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, 22:11
Lokalizacja: Żagań

autor: bertezyt » 07 maja 2016, 18:15

Cześć wszystkim ;)
Mam na imię Damian , mam 22 lata. Mieszkam w Warszawie ale planuje przenieść sie do Gdańska. Od czerwca rzucam prace wiec mam czas wyjechać tam gdzie szengen pozwoli bądź brak wizy dla PL. Mam małe doświadczenie w autostopie ale człowiek uczy sie całe życie. Chętnie bym znalazł kogoś do wyjazdu na Bałkany, troche zwiedzać ale tez odpoczywać. Chociaż jedno nie wyklucza drugiego :P pozdrawiam wszystkich
bertezyt
Random
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2016, 17:58

autor: Excentryczka » 13 maja 2016, 13:36

Witam wszystkich!
Jestem sobie Iza i mam 18 lat. Z racji, iż właśnie zakończyłam swoją edukację w szkole średniej, postanowiłam w końcu wziąć sprawy w swoje ręce tzn. zacząć spełniać swoje dziecięce marzenia i zasmakować włóczykijowego życia :)
Interesuję się oczywiście podróżami, ale poza tym również sportem, psychologią, filozofią, duchowością i poniekąd polityką.
Moja najdalsza samotna podróż odbyła się z Warszawy do Ciechanowa, więc jak widać jestem kompletnie zielona w temacie.Wierzę, że natrafię na ludzi pokręconych i pełnych pasji do życia, bo bardzo brakuje mi takowych w moim otoczeniu.
Jestem chętna do wszelkiej kooperacji, więc zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam gorąco :D
Awatar użytkownika
Excentryczka
Random
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:33
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przywitaj się! :)

cron