• Nowe posty
  • Posty bez odpowiedzi
  • Kto jest online
  • Online jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość (wg danych z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników (921) było online 18 lutego 2017, 10:31
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gdzie na narty?

Moderator: majkel

autor: Daeva » 07 stycznia 2014, 10:56

Chciałabym zacząć swoją przygodę z narciarstwem? Możecie polecić jakieś fajne, proste, w miarę tanie stoki do nauki?
"Upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem"
Daeva
Random
 
Posty: 23
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 19:11

autor: Packa » 07 stycznia 2014, 12:17

Ja mogę polecić sporo, ale nie przy obecnej pogodzie ... Bo to co jeszcze dwa dni temu funkcjonowało, powoli przestaje ...

Napisz jakie lokalizacje by Ci najbardziej odpowiadały i w jakim mniej więcej okresie ;) Na ile dni (czy to jednodniowy wypad?) itp. :D
Nasze Ślady - www.nasze-slady.blogspot.com - Zapraszam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Packa
Pojechał/a busem na ASR
 
Posty: 45
Rejestracja: 12 grudnia 2013, 11:22

autor: Daeva » 07 stycznia 2014, 22:19

Cóż chwilowo mam na myśli coś jednodniowego, no może dwu. Byle było tanio i byle się wreszcie tego nauczyć. A gdzie no to cóż, jestem z Wrocławia. Niby czasochłonność dojazdu stopem czy pociągiem też się liczy. ;]
"Upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem"
Daeva
Random
 
Posty: 23
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 19:11

autor: Packa » 07 stycznia 2014, 22:33

W okolicach Wrocławia mało znam stoki, bo jeżdżę głównie w Beskidy, czy Podhale ...

Ale jeśli chcesz coś bliżej siebie, to dam Ci ogólną radę - dla początkujących fajnie jakby stok był płaski. Czyli małe nachylenie. Potocznie zwie się to oślą łączką ;) Ale jak pamiętam swoje początki, to na oślej łączce zabawiłam tylko chwilę, później przeniosłam się na coś troszkę większego, gdzie doskonaliłam umiejętności.
Ogólnie stoki mają oznaczenia, więc jak będziesz miała oznaczenie, że trasa łatwa, to wiadomo, że to dla Ciebie. Fajnie też jakby stok był raczej szeroki (mniej stresu i tłoku) i mniej uczęszczany - mniejsze ryzyko, że się z kimś zderzysz i może będą lepsze warunki - nie będzie przetarć, lodu i muld.

Czy orczyk, czy krzesełko, to już zależy od gustów - dla niektórych orczyk/talerzyk jest czymś, czego nie potrafią przejść dość długo, a dla innych krzesełko to koszmar ...

Przeglądaj sobie groupona ze swojej okolicy - mało popularne stoki baaardzo często wrzucają karnety dosłownie za grosze - można wtedy sobie pojeździć i zaoszczędzić. Podobnie z noclegami.

Np. Kiedyś wrzucili ofertę karnetu na stok Litwinka ... Fajny, ciekawy, mało uczęszczany, ceny przystępne. A w okolicy dodatkowo był mega tani nocleg z wyżywieniem - i dodatkowo zawozili ekipę na stok busem ...

No ale na chwilę obecną dostępność stoków zależy od pogody :P A ta jest jaka jest. Często więc jeśli już stok jest otwarty, to głównie tylko jedna trasa, ta najbardziej uczęszczana.

Pomyślę jeszcze nad jakimiś konkretnymi stokami i dam Ci znać ;)
Nasze Ślady - www.nasze-slady.blogspot.com - Zapraszam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Packa
Pojechał/a busem na ASR
 
Posty: 45
Rejestracja: 12 grudnia 2013, 11:22

autor: Daeva » 09 stycznia 2014, 11:29

Super pomysł z tym gruponem, będę szukać :)
"Upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem"
Daeva
Random
 
Posty: 23
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 19:11


Wróć do Polska

cron